Servis kúrenia ako prevencia problémov? Určite áno!

  • Domov  
  • Servis kúrenia ako prevencia problémov? Určite áno!
30 dec,2022

Čo myslíte, kedy je vhodné vykonať čistenie a údržbu vykurovacieho systému? Vtedy, keď kúrenie nefunguje a máte s ním problémy? Alebo je lepšie takýmto problémom predchádzať a kúrenie si nechať vyčistiť vopred? Veríme, že to viete, podobne ako náš klient. Ten neváhal a o čistenie a preplach vykurovacieho systému nás požiadal preventívne.

Servis a čistenie  kúrenia ako prevencia problémov? Určite áno!

Čistenie kúrenia ako prevencia

Vo Waterand sme naozaj radi, že sú s nami klienti spokojní a odporúčajú nás aj svojim známym. Presne tak to bolo aj v tomto prípade. Majiteľ rodinného domu, u ktorého sme kedysi pracovali, nás odporučil aj svojmu priateľovi.

Servis, čistenie a preplach kúrenia ako prevencia problémov? Určite áno!

Prišli sme teda na miesto, a to do približne 15 ročného rodinného domu, kde sme mali urobiť prehliadku, servis a čistenie kúrenia.

Servis kúrenia ako prevencia problémov? Určite áno!

Majiteľ domu s vykurovaním nemal žiadne problémy. Myslel však na budúcnosť a rozhodol sa, že problémom predíde. Veď oprava kúrenia by ho stála omnoho viac času a financií, ako bežná údržba! Na radu svojho kamaráta sa teda rozhodol, že nás osloví. A to napriek tomu, že jeho kúrenie fungovalo.

Čistenie a preplach  kúrenia ako prevencia problémov? Určite áno!

Ako prebiehalo čistenie kúrenia

Pustili sme sa teda do práce. Ako čistiacu látku sme použili Fernox F8 a po vyčistení sme vykurovací systém napustili demi-vodou. Samozrejme, použili sme aj ochranné látky – inhibítor a biocid.

Servis kúrenia ako prevencia problémov? Určite áno!

Napokon sme kúrenie prekontrolovali a opätovne spustili do prevádzky. Áno, čistenie kúrenia je možné aj počas vykurovacej sezóny. Ak teda máte záujem o túto službu, či už ako prevenciu alebo máte s kúrením problémy, ozvite sa nám pokojne aj teraz.

Kompletné práce u tohto klienta nám zabrali cca 6 hodín. Odchádzali sme spokojní, pretože kúrenie fungovalo na jednotku! Samozrejme, spokojný bol aj náš klient, ktorý je teraz dokonale pripravený na zimu.

Waterand