Problémy s vykurovaním? Spoľahnite sa na nás, ako títo klienti!

  • Domov  
  • Problémy s vykurovaním? Spoľahnite sa na nás, ako títo klienti!
30 nov,2022

Máte s vykurovacím systémom problém, ako náš klient v prvom prípade? Alebo máte záujem len o bežnú údržbu, ako náš druhý klient? Neváhajte nás kontaktovať. Predtým si však môžete prečítať, ako sme opäť zvládli opravu nefunkčného vykurovania a aj bežnú údržbu kúrenia.

Čistenie staršieho podlahového kúrenia

V tomto prípade nás kontaktoval zúfalý majiteľ domu, ktorý mal problémy s kúrením. Potrubie bolo teplé iba na začiatku, vykurovanie nefungovalo správne. Našou úlohou bolo zistiť problém a všetko dať do poriadku k spokojnosti klienta. To sa nám, samozrejme, podarilo!

Na mieste sme zistili, že sa jedná približne o 25 ročné podlahové kúrenie. Bolo použité potrubie, ktoré sa využívalo dávnejšie, pri prvých typoch podlahového kúrenia. Na pripojenie rozdeľovačov bola použitá PPR rúra.

Obhliadkou bolo zistené, že znečistenie poškodilo čerpadlo. Bolo teda potrebné vymeniť ho za nové, čo sme aj zrealizovali. Vyčistili sme aj prietokomery, a to za pomoci prístroja REMS MULTIPUSH a tiež nami používaných kvalitných čistiacich látok značiek Rems a Fernox.

Nasledovalo opätovné napustenie kúrenia a ošetrenie vody ochrannými látkami, ktoré do budúcnosti zamedzia opätovnému usádzaniu usadenín. Nakoniec, po vykonaní všetkých prác, sme kúrenie opäť spustili a skontrolovali jeho správne fungovanie.

Pravidelná údržba vykurovacieho systému

Svojim klientom prízvukujeme, že pravidelné čistenie a preplachovanie vykurovacieho systému je pre jeho správne fungovanie naozaj dôležité. Údržba je predsa lepšia a ekonomickejšia, ako prípadná výmena alebo oprava nefunkčných častí! Tento klient to dobre vedel. Preto si nás zavolal po porade so svojim známym, u ktorého sme pracovali a bol s našimi službami spokojný. Preto neváha a odporučil nás.

V tomto prípade sme pracovali v rodinnom dome, ktorý mal cca 15 rokov. Išlo výhradne o servis kúrenia, majiteľ s vykurovaním nemal žiadny problém. Použili sme čistiacu látku Fernox F8 a kúrenie sme po vyčistení napustili demineralizovanou vodou.

Samozrejme, použili sme aj inhibítor a biocíd – ako ochranné látky, ktoré upravujú tvrdosť vody a odstraňujú usadeniny a baktérie. Ako vždy, na záver sme kúrenie skontrolovali a spustili ho do prevádzky.

Mimoriadne nás teší, že klienti sa o svoje vykurovacie systémy začínajú starať čoraz zodpovednejšie. Presvedčili nás o tom aj títo majitelia domov, ktorí práce na údržbe svojich vykurovacích systémov zverili do rúk profesionálov z Waterand.

Waterand